Hallo! Einloggen oder Neu anmelden?

Info

Öko-Branchenbuch, Öko-News und Öko-Jobs - alle Öko Unternehmen auf einen Blick

Bioterra

Bioterra

Für Garten, Natur und Landwirtschaft

Kuvaus

Bioterra on järjestö, joka perustettiin vuonna 1947 Eco-pioneerit ja - edelläkävijöitä. Bioterra on yli 10000 jäsentä. Tähän sisältyy toisaalta monet amatööri puutarhuri ja puutarhurit, mutta myös ammattilaiset. Niin Sveitsin ja ns Biogärtnereien VNG-asiantuntija, lyhenteen entisen yhdistyksen VNG on luonnollinen puutarha. Yhdistyksen tarkoituksena on noudattaen yhtiöjärjestyksen edistämään orgaanista maataloutta ja puutarhanhoitoa, ruoan kulutuksen ja tuotannon korkean laadun luomuelintarvikkeiden ja kasvit, edistäminen luonnon puutarhan ja maiseman suunnittelu, ja ekologinen tapa työskennellä on kaikki vihreä tilat sekä edistämällä huolellinen hyödyntää maaperää , vesi ja ilma sekä sitoutumista säilyttäminen ja edistäminen alkuperäiskansojen eläimistöä ja kasvistoa ja niiden elinympäristöjä. Saavuttamiseksi asetettujen tavoitteiden Bioterra on ainoa sveitsiläinen orgaaninen puutarha lehdessä.  Se ei ole vain puutarha, mutta orgaaninen, kestävä elämäntapa yleensä. Lisäksi palkinnot Bioterra kahden vuoden välein, kannattaa 10000 frangia Prix Bio ja osallistuu eri Aloitettujen tai sellaisenaan.

Postal Address

Street name and House number 
Dubsstrasse 33
Zipcode and City 
8003 Zürich
Country 
Switzerland

Contact Information

Phone 
0041 44 454 48 48
Email 
regula.goetsch@bioterra.ch

Contact person